• Warsztaty pszczelarskie

    13 marca 2025 roku uczniowie klas 4–6 mieli niecodzienną okazję zanurzyć się w fascynujący świat pszczół, uczestnicząc w specjalnych warsztatach pszczelarskich! Prelekcja, zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w ramach inicjatywy „Mazowieckie Dobre Praktyki Pszczelarskie”, została poprowadzona przez doświadczonych pszczelarzy, Agnieszkę i Roberta Zalewskich, właścicieli pasieki „Pszczela Symfonia”. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję: Poznać tajniki pracy z pszczołami: zrozumieć ich znaczenie w ekosystemie; dowiedzieć się, jak powstaje miód; zapoznać się z narzędziami pszczelarza. Dzieci zadawały mnóstwo ciekawych pytań, dowiadując się o zwyczajach pszczół i procesie zbierania nektaru. Ich entuzjazm był ogromny! Dzięki współpracy dyrekcji szkoły, lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkich zaangażowanych, warsztaty miały niepowtarzalną atmosferę, wzmacniając więzi lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie!

  • Wyjazd uczniów klas I-III do kina

    Dnia 13.03.2025r. uczniowie klas I-III  mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do kina na film „Pies na medal” . Była to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu oraz przeżycia wzruszającej i pełnej przygód historii o niezwykłym psie i jego bohaterstwie. Film ukazuje ważne wartości, jakimi są lojalność, przyjaźń, odwaga, a także uczy, jak ważna jest odpowiedzialność za zwierzęta. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy głównego bohatera, a wiele scen wzbudziło w nich silne emocje – od śmiechu po wzruszenie. Po seansie dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami, a rozmowy na temat przygód filmowego psa trwały jeszcze po powrocie do szkoły. Wyjazd do kina był nie tylko świetną rozrywką, ale także cenną lekcją wartości, które warto pielęgnować na co dzień. To był udany wyjazd!

  • WIELKI SUKCES NASZYCH CHŁOPCÓW

    W poniedziałek, 10.03.2025r., w hali sportowej w Przytyku odbył się finał Turnieju Siatkarskiego o Puchar Burmistrza Miasto i Gmina Przytyk.W rozgrywkach rywalizowało prawie 50 młodych uczestników z klas 6-8. Poziom gry był wysoki, a NASI CHŁOPCY dali z siebie wszystko i.....ZGARNĘLI WSZYSTKIE TRZY PIERWSZE MIEJSCA!!!! I tak: I miejsce - CZARNI WRZOS - Szymon Broda, Erwin Pieczeniak, Bartłomiej Drabik - kl. 8; II miejsce - RDM KASTI - Paweł Krzemiński, Damian Senator, Dominik Kalita - kl. 8, Gabriel Mnich - kl. 7 III miejsce - OPOROWCY - Piotr Krzemiński, Błażej Oparcik, Antoni Ziółek - kl. 8 Na szczególne wyróżnienie zasługuje SZYMON BRODA (kl. 8 , który został ogłoszony NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM TURNIEJU !!! Ogromnie się cieszymy i serdecznie Wam wszystkim GRATULUJEMY!!!! WRZOSKA SIATKÓWKA

    NASZĄ DUMĄ!!!!

  • ZNAMY SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII 2025!

    Z radością ogłaszamy, że tegorocznym Szkolnym Mistrzem Ortografii został  KACPER ZIĘBA - uczeń klasy V. Serdecznie gratulujemy znakomitej znajomości zasad ortografii i bezbłędnego radzenia sobie z konkursowymi wyzwaniami!  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą rywalizację. Pamiętajcie, że każde doświadczenie to krok do doskonałości! Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Na uwagę zasługuje też fakt, iż troje uczniów ( Nikola Radomska kl. V, Adam Woźniak kl. VI oraz Nikola Kwiek kl. VII) zajęło ex aequo II miejsce, popełniając tylko jeden błąd ortograficzny. Wam również szczerze GRATULUJEMY!

  • KONKURS pod hasłem "SMAKI JĘZYKA OJCZYSTEGO" rozstrzygnięty

    07. marca 2025r., oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Przypomnijmy, że był to konkurs międzyklasowy i polegał na przygotowaniu stoiska prezentującego w ciekawy sposób potrawę, o której mowa w utworze literackim polskiego poety lub pisarza. Wszystkie stoiska i potrawy były wspaniałe,  a Jury miało naprawdę duży problem z wyłonieniem zwycięzców. W związku z tym przyznano tylko I i II miejsca. KLASY 0-3:  I miejsce - Klasa I i III,  II miejsce - Klasa II oraz "Krasnoludki" i " Słoneczka". KLASY 4-8: Imiejsce - Klasa V i VIII,II miejsce - Klasa IV, VI i VII. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY !

  • Akademia z okazji DNIA KOBIET

    W naszej szkole DZIEŃ KOBIET świętowaliśmy w wyjątkowy sposób! Uczniowie klasy siódmej i ósmej, pod opieką wychowawców: p. Marcina Kośli oraz p. Karola Wlazło, przygotowali pełną humoru akademię, która dostarczyła wszystkim mnóstwa radości. Główną atrakcją była zabawna inscenizacja oraz specjalny program rozrywkowy  „RANDKA W CIEMNO ”. Na scenie pojawili się uczestnicy tego wyjątkowego show – odważne kandydatki i pełni charyzmy kawalerowie, którzy musieli wykazać się kreatywnością, odpowiadając na nietypowe pytania. Publiczność nie mogła powstrzymać śmiechu , gdy padały zabawne odpowiedzi i niespodziewane zwroty akcji. Wszyscy świetnie się bawili, a atmosfera była pełna pozytywnej energii. Po części artystycznej przyszedł czas na oficjalne życzenia. Samorząd Uczniowski złożył serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim kobietom – zarówno uczennicom, jak i nauczycielkom oraz pracownicom szkoły. Były ciepłe słowa, a także drobne upominki i kwiaty dla PAŃ. Cała uroczystość była pełna uśmiechu i życzliwości, a uczniowie klas 7. i 8. zasłużyli na brawa za zaangażowanie i przygotowanie akademii. To był naprawdę udany Dzień Kobiet! DZIĘKUJEMY!

  • Dla KOBIET o KOBIETACH, czyli inscenizacja pt. "Demeter i Kora"

    Z okazji Dnia Kobiet Klasa Piąta  pod kierunkiem polonistki p. Ewy Bocheńskiej, przygotowała i wystawiła dla całej szkolnej społeczności spektakl inspirowany mitem o Demeter i Korze. Była to niezwykła okazja, aby w ciekawy sposób przybliżyć wszystkim starożytną grecką opowieść o miłości matki do córki i zmianach pór roku. Scenografia przeniosła widzów do świata bogów olimpijskich i podziemnego królestwa Hadesa. Uczniowie wcielili się w role Demeter, Kory (Persefony), Hadesa, Hekate, Hermesa, Heliosa, Zeusa oraz greckich nimf. Dzięki starannie przygotowanym kostiumom i rekwizytom cała historia nabrała wyjątkowego klimatu. Widzowie z zapartym tchem śledzili losy Kory, porwanej przez Hadesa do podziemi oraz jej matki Demeter, która w smutku poszukiwała córki i sprawiła, że ziemia stała się jałowa. Na zakończenie przedstawienia Zeus postanowił, że Kora spędzi część roku w podziemiach, a część na ziemi, co tłumaczyło cykl pór roku. Występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem, a ich gra aktorska i przygotowanie do ról zrobiły duże wrażenie. Nauczyciele i rodzice byli dumni z młodych aktorów, a cała klasa mogła cieszyć się sukcesem swojej pracy. PS. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniach występu, szczególnie dla Piątoklasistów - głównych pomysłodawców i wykonawców spektaklu. WIELKIE BRAWA!!!

  • Tak nasi uczniowie świętowali Dzień Kobiet

    Obchody Dnia Kobiet w klasach to wyjątkowa okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla koleżanek oraz nauczycielek. W wielu szkołach chłopcy przygotowują niespodzianki dla dziewczyn – kwiaty, słodkości, drobne upominki lub własnoręcznie wykonane laurki. Często organizowane są również klasowe uroczystości, podczas których uczniowie składają życzenia, a nawet przygotowują krótkie występy artystyczne, jak wiersze czy piosenki. Nie inaczej było i u nas. Chłopcy z każdej klasy, od Przedszkolaka do Ósmoklasisty obdarowywali dziś swoje koleżanki, wychowawczynie, nauczycielki. Były życzenia, upominki , kwiaty , poczęstunki . Były wspólne zabawy, konkursy i gry tematyczne. Uczniowie rozmawiali o sławnych Polkach, noblistkach, kobietach sportowcach, bohaterkach książek. Nie zabrakło również zasad savoir vivre'u związanych z kobietami. Dzień Kobiet to świetna okazja do budowania pozytywnych relacji w klasie, szkole oraz wspólnego świętowania w duchu życzliwości i serdeczności. Dziękujemy naszym chłopczykom, chłopcom, mężczyznom za tak piękny dzień. Doceniamy! Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za obecność, piękne życzenia i wspaniały bukiet . Podziękowania kierujemy również  w stronę Mam, które pomagały dziś w organizacji klasowych spotkań. Było nam bardzo miło!

  • MŁODZIEŻ DZIECIOM ..... PO ANGIELSKU

     04.03.2025r. przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w wyjątkowej lekcji języka angielskiego, którą przygotowali szóstoklasiści pod opieką wychowawczyni, pani Aliny Mastalerek. Lekcja miała formę interaktywnego przedstawienia, pełnego emocji i zabawy. Były piosenki, wędrówki w dżungli , gimnastyka z pingwinami i ściganie złodziei prezentu urodzinowego. Przedstawienie zakończyło się happy endem, a na finał wszyscy zaśpiewali przedszkolny megahit "Baby Shark". Fajna to była przygoda!

  • Mini szkolenie - pogadanka zorganizowane przez KRUS PT Radom

    Dnia 04. marca 2025r. uczniowie klasy4. i 5. wzięli udział w mini szkoleniu na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, które przeprowadziły przedstawicielki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia mogą występować w gospodarstwie rolnym i jak ich unikać. Panie z KRUS-u omówiły m.in.:bezpieczne korzystanie z maszyn rolniczych, zagrożenia związane z pracą ze zwierzętami, niebezpieczne substancje i środki ochrony roślin, bezpieczne poruszanie się po podwórzu i polu, zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni w pobliżu gospodarstw. Dodatkowo uczniowie obejrzeli krótki filmik symulujący grę komputerową, który w ciekawy i nowoczesny sposób przedstawił zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie. Dzięki takiej formie przekazu dzieci mogły łatwiej zrozumieć zagrożenia i nauczyć się, jak ich unikać. Dzieci (bardzo aktywne zresztą) miały możliwość podzielenia się zdobytą wiedzą, a tym samym otrzymać w nagrodę różne gadżety. Panie z KRUS-u opowiedziały również  o konkursach organizowanych przez instytucję, w których uczniowie mogą wziąć udział. To doskonała okazja, by poprzez sztukę utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdobyć atrakcyjne nagrody. Szkolenie było nie tylko edukacyjne, ale także angażujące i ciekawe. Dzięki niemu uczniowie zyskali cenną wiedzę, która może pomóc im unikać niebezpiecznych sytuacji w gospodarstwie rolnym.

  • TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

  • SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI – MATEMATYKA W STRAŻY POŻARNEJ

    W ramach projektu matematycznego „Antek i Natalka w świecie wielkiej matematyki”, dzieci z klas 0-III miały wyjątkową okazję spotkać się (26.02.2025r.) ze strażakami i odkryć, jak ważną rolę odgrywa matematyka w ich codziennej pracy.Tematem przewodnim spotkania była „Matematyka w straży pożarnej”, a uczestnicy poznali praktyczne zastosowanie matematyki w działaniach ratowniczych. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak mierzy się długość węży strażackich i dlaczego ma ona kluczowe znaczenie w gaszeniu pożarów. Strażacy pokazali również drabiny ratownicze, wyjaśniając, jak dobierają ich wysokość do różnych sytuacji. Mali matematycy poznali także statystyki dotyczące liczby wyjazdów do pożarów i innych interwencji, a także sposób obliczania czasu reakcji jednostek straży pożarnej. Oprócz matematycznych zagadnień, dzieci miały okazję obejrzeć pokazy gaśnicze oraz prezentację sprzętu ratowniczego. Mogły z bliska zobaczyć wozy strażackie, przymierzyć hełmy i dowiedzieć się, jak działa sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratunkowych. Spotkanie było nie tylko fascynującą lekcją matematyki, ale także cenną okazją do poznania pracy strażaków i ich niezwykłego zaangażowania w ratowanie życia i mienia. Dzięki takim inicjatywom dzieci uczą się, że matematyka jest wszędzie – nawet tam, gdzie ratuje się ludzkie życie! Na zakończenie dzieci wręczyły Panom Strażakom upominki i podziękowały za przybycie i ciekawą prezentację.

  • SŁODKA AKCJA DLA KLASOWEGO CHOMIKA!

    25. lutego uczennice klasy 5. zorganizowały w naszej szkole wyjątkową akcję – sprzedaż domowych wypieków. Cel był szczytny: zebranie funduszy na jedzenie dla klasowego chomika - Tuptusia Boksera. Na szkolnej stołówce oraz korytarzu stanęło stoisko pełne pysznych ciast i babeczek, które dziewczynki przygotowały wspólnie z rodzinami. Uczniowie i nauczyciele chętnie kupowali słodkości, wiedząc, że ich mały zakup pomoże w zapewnieniu Tuptusiowi ulubionych smakołyków. Akcja zakończyła się sukcesem – udało się zebrać wystarczającą kwotę na zapas karmy i przysmaków na kilka miesięcy!  Marysia, Nina i Nikola ( uczennice szczególnie zaangażowane w akcję oraz cała klasa piąta) serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli inicjatywę. A my cieszymy się, że mamy w szkole tak wspaniałe organizatorki i troskliwe opiekunki naszego małego przyjaciela.

  • V SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

    21. lutego, w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w PSP im. Orła Białego we Wrzosie odbył się V Szkolny Konkurs Ortograficzny. Głównymi celami konkursu jest popularyzacja polszczyzny oraz kształtowanie odpowiedzialności za poprawność i piękno ojczystego języka.  Uczniowie zmierzyli się z wymagającym tekstem pełnym ortograficznych pułapek, rywalizując o zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. W konkursie wzięli udział przedstawiciele różnych klas, którzy pragnęli sprawdzić swoją znajomość zasad pisowni. Serdecznie gratulujemy Wam odwagi, chęci oraz zaangażowania. Mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się w ortograficznych zmaganiach. Kto został Szkolnym Mistrzem Ortografii 2025? Ogłosimy już niebawem!

  • SMAKI JĘZYKA OJCZYSTEGO

    21. lutego 2025r. nasza szkoła w niezwykły sposób uczciła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Smaki Języka Ojczystego”, a ich główną atrakcją były stoiska przygotowane przez uczniów, pełne potraw inspirowanych polską literaturą. Każda klasa miała za zadanie przygotować do degustacji i zaprezentować w atrakcyjny sposób danie, którego opis można odnaleźć w polskiej prozie lub poezji. To, co się potem działo, przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.Na klasowych stoiskach pojawiły się przeróżne smakołyki, zaserwowane w taki sposób, że " oczy wychodziły z orbit" .I tak:

    ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE zaprezentowały stragan z warzywami, pełen kolorowych i pachnących darów natury. Wystawa nawiązywała oczywiście do wiersza Jana Brzechwy "Na straganie".

    KLASA I - przygotowała stoisko z obwarzankami , o których mowa w wierszu Wandy Chotomskiej "Obwarzanek".

    KLASA II - zaserwowała pyszny sernik i nadziewane marmoladą ciasteczka. Słodkości te inspirowane były omawianą przez dzieci lekturą pt. "Dziewczynka z parku" Barbary Kosmowskiej.

    KLASA III - tu królowały śledziowe rozmaitości i choć dania nawiązywały do wiersza Jana Brzechwy "Śledzie po obiedzie", to u nas można się było nimi częstować również przed obiadem.

    KLASA IV - na tym stoisku uczniowie zaprezentowali wpływ włoskich kulinariów na naszą rodzimą kuchnię. Inspiracją do przygotowania spaghetti był wiersz Wandy Chotomskiej pt. "Makaron".

    KLASA V - podała do stołu ROSÓŁ PANA WOJSKIEGO. Ta smakowita potrawa została ukazana na kartach naszej narodowej epopei "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.

    KLASA VI - oczarowała wszystkich pięknie podanymi na półmiskach różnymi gatunkami ryb w najciekawszych odsłonach. Te dania również były inspirowane "Panem Tadeuszem".

    KLASA VII - przeniosła nas na XVIII - wieczne salony i osłodziła dzień rozmaitymi deserami ( były tu m.in. imbir w miodzie, ciasta, ciastka i ciasteczka, pomarańcze z goździkami, sery, zimowa herbatka w porcelanie oraz deser główny: toruński piernik pozłacany ), czyli smakołyki Żony modnej wykreowanej przez Ignacego Krasickiego.

    KLASA VIII - stoisko ( jeśli tak można to nazwać) najstarszych uczniów naszej szkoły przyciągnęło wiele ciekawskich spojrzeń, gdyż tu..... odbyło się polowanie na niedźwiedzia ( chociaż udało się upolować jedynie dzika), a po polowaniu miała miejsce uczta na leśnej polanie i degustacja staropolskiego bigosu, przyrządzonego w kociołku na ognisku również przez Wojskiego. I tu także inspiracją był nasz wieszcz Adam Mickiewicz, a jego "Pan Tadeusz" ( jak się okazuje) to arcydzieło z wieloma kulinarnymi motywami.

    Tak więc każde stoisko było nie tylko kulinarną ucztą, ale również lekcją języka i literatury. Oprócz potraw uczniowie przygotowali krótkie prezentacje i wystawki o pochodzeniu dań oraz ich znaczeniu w kulturze i literaturze polskiej. Odczytywali fragmenty lektur lub wiersze, w których wspomniane są serwowane potrawy. Na uwagę zasługuje fakt, iż niektórzy uczniowie ucharakteryzowali się na kucharzy, kelnerów, ale też bohaterów literackich. Ależ to było barwne! Obchody naszego DJO zakończył konkurs na najpiękniejsze stoisko i najlepiej przygotowaną potrawę. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, a jury miało niezwykle trudny wybór! Dzięki tej inicjatywie uczniowie nie tylko pogłębili swoją znajomość języka ojczystego i literatury, ale także doświadczyli smaku słów dosłownie! „Smaki Języka Ojczystego” okazały się doskonałym połączeniem edukacji i zabawy,a przede wszystkim niezapomnianą podróżą przez świat literackich kulinariów. Gratulujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom ogromnego zaangażowania, pomysłowości, estetyki, wyczucia stylu i smaku. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania obchodów Dnia Języka Ojczystego. Dziękujemy uczniom, wychowawcom, pracownikom szkoły, jak również Rodzicom, którzy od samego rana usilnie pomagali w przygotowaniach. Dziękujemy za przyrządzenie wyśmienitych potraw: Mamom, Babciom, naszym Nauczycielom. Kto jak kto, ale my potrafimy się zgrać! Współpraca na medal ! Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za najpiękniejsze stoisko oraz najciekawiej zaprezentowaną potrawę odbędzie się na akademii z okazji Dnia Kobiet.

  • NASZE SUKCESY w GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

    20. lutego 2025r., w PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku odbył się kolejny już Gminny Konkurs Recytatorski, w tym roku przebiegający pod hasłem "Co nam w duszy gra". Naszą szkołę w konkursie tym reprezentowało dziewięć uczennic: KLASY I-III  Amelia Neska - kl. I, Maria Wojciechowska - kl. I, Joanna Czajka - kl. II, Aneta Kacprzak - kl. III. KLASY IV-VIII  Maria Skowron kl. IV, Nikola Radomska kl. V, Lena Kaleta kl. VI, Weronika Ruszczyk kl. VIII, Kalina Gołuch kl. VIII. Wszystkie dziewczynki świetnie się zaprezentowały, pokonały stres sceniczny i pięknie wyrecytowały przygotowane przez siebie utwory. A oto nagrodzeni: Lena Kaleta kl. VI - I miejsce, Marysia Wojciechowska kl. I - II miejsce, Nikola Radomska kl. V - III miejsce, Amelia Neska kl. I - wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy z Waszych sukcesów! Miło nam poinformować, że Lena, Marysia i Nikola przeszły do kolejnego etapu i w kwietniu będą reprezentować naszą szkołę w Radomiu. Organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę.

  • "BAJKA DO ZJEDZENIA"

    20.02.2025r. do oddziałów przedszkolnych zawitali aktorzy z Teatru TAK w Radomiu. Zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. "Bajka do zjedzenia". Spektakl w żartobliwy i niezwykle pouczający sposób ukazał najważniejsze zasady prawidłowego żywienia. Dzieci przekonały się, że cukier ma zły wpływ na nasze zdrowie, a moc i siłę dają nam owoce i warzywa oraz ruch i gimnastyka. Aktorzy aktywizowali dzieci poprzez taniec, muzykę i różnorodne zadania do wykonania. Spektakl dostarczył przedszkolakom dużo radości i pozytywnych emocji. Dziękujemy za sporą dawkę spektakularnej edukacji i zapraszamy ponownie. Zawsze chętnie będziemy gościć Teatr TAK w naszej szkole.

  • POCZTA WALENTYKOWA

    14. lutego, jak co roku, obchodziliśmy walentynki. W naszej szkole, od razu po feriach, ruszyła Poczta Walentykowa. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunem SU, p. Marcinem Koślą, przygotowali sprzedaż kartek walentynkowych i wcielili się w walentynkowych listonoszy. Dzięki temu każdy uczeń mógł przesłać życzenia swojej sympatii, przyjaciółce, koleżance, koledze, ale również nauczycielom i wychowawcom. Dzisiaj wszystkie kartki z życzeniami zostały przekazane adresatom. Było dużo radości i miłych niespodzianek.

  • PROGRAM „MAŁY MISTRZ”

    W l półroczu roku szkolnego 2024/2025 w PSP WRZOS realizowany był Program "Mały Mistrz". Jest to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki wdrażana przez Szkolny Związek Sportowy, mająca na celu poprawę zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III poprzez zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli.W naszej placówce zajęcia te prowadził p. Karol Wlazło, nauczyciel wychowania fizycznego. Dzięki programowi nasza szkoła została wyposażona w specjalny sprzęt sportowy dostosowany do potrzeb najmłodszych uczniów, co dodatkowo zwiększyło atrakcyjność zajęć. Dzieci otrzymały również koszulkiuczestników programu. Cele programu: Zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej; kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw od najmłodszych lat; krzewienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, przyzwyczajanie, iż ruch powinien być ważnym aspektem na każdym etapie życia; podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem sprzętu sportowego przekazanego szkołom w ramach funkcjonowania programu, interesujących ćwiczeń sportowych oraz formy ich realizacji (uczniowie zdobywają sprawności sportowe); wzmocnienie roli nauczycieli edukacjiwczesnoszkolnej i wychowania fizycznego; umożliwienie wymiany doświadczeń i rozwoju personalnych kompetencji zawodowych.Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z tego typu zajęć. Mieli lekcje pod okiem fachowca, przeprowadzono im testy sprawności, motoryki, skoczności i gibkości. Dzieci były zdyscyplinowane i chętne do ćwiczeń. Bakcyl sportowy zaszczepiony!!

  • ZABAWA CHOINKOWA w WALENTYNKOWYM WYDANIU już za nami !!

    Na zakończenie nauki w I półroczu, uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w sobotę - 01. lutego 2025r.  Wydarzenie to zgromadziło w naszej szkole mnóstwo dzieci, młodzieży i dorosłych. Były konkursy, korowody, kółeczka, ajjjj czego to nie było.....Nie zabrakło DJ-ÓW , hitów z list przebojów oraz tańców - łamańców. Niektóre dzieci przygotowały ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec dobre wróżki, piękne księżniczki, odważnych wojowników, piratów, żołnierzy, strażaków czy kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Tradycyjnie nasze szkolne tancerki z kl. VIII przygotowały pokaz tańca oraz zaprezentowały całkiem nowy, hip-hopowy układ w również nowym, różowym "outficie". Trzeba przyznać, że świetnie im to wyszło i super wyglądały. Ale najlepszą NIESPODZIANKĘ zrobiła nam Rada Rodziców, zapraszając na zabawę ogromnego BIAŁEGO MISIA , który rozpalił parkiet, przyciągnął do siebie wszystkie dzieci, ale też....nauczycieli. Zabawa z Misiem była wyjątkowa, a niespodzianka bardzo udana! Dziękujemy Rodzicom za ten miły gest!! Cóż, wszystko, co dobre, szybko się kończy, zabawa choinkowa już za nami, a kolejna odsłona.....dopiero za rok!TYMCZASEM  FERIE !!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wrzosie
    26-650 Przytyk
    Wrzos 6
  • (48) 61-800-28

Galeria zdjęć