• I znów na podium

    Wywalczyliśmy II miejsce w Międzygminnych Zawodach w Piłkę Siatkową Chłopców klas VII - VIII. ( Wolanów, 28.01.2025r.)

  • Białe szaleństwa na lodowisku i film

    Zabawy na lodowisku i film z przesłaniem (" Piep*zyć Mickiewicza 2") - czyli.... nasza młodzież "uderzyła na Radom". Rozrywka. Niezapomniane emocje. Sport to zdrowie! Duży ekran to jest to! Fajny piątek. Tak można podsumować dzisiejszy wyjazd klasy VII i VIII.

  • WYJAZDOWY PIĄTEK

    24. stycznia 2025r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Radomia. Główne punkty programu to: lodowisko przy ul. Bulwarowej;  seans pt. " KLEKS i wynalazek FilipaGolarza" w Multikinie Radom. Uczniowie świetnie się bawili i wrócili bardzo zadowoleni.

  • Zwycięstwo naszych Chłopców


    Awans do zawodów międzygminnych w piłce siatkowej!! Słowa uznania również dla pozostałych drużyn reprezentujących  naszą szkołę.

  • FLYPORT by BALTONA" i " W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA", czyli nasi w Radomiu.....


    We wtorek, 21.01.2025r., uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem wyjazdu była wystawa "Flyport by Baltona" na lotnisku Warszawa- Radom, gdzie uczniowie mogli poznać nie tylko historię lotnictwa, lecz także jego innowacyjny wpływ na inne dziedziny. Oprócz nauki było również mnóstwo atrakcji i zabawy. Następnie uczniowie udali się do Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Radomiu na musical "W 80 dni dookoła świata". Spektakl zachwycił naszych małych widzów i ich opiekunów. Była to dla nich "podróż" pełna przygód, niespodzianek i tajemnic. Doświadczyli niepowtarzalnych wrażeń tak, jakby sami byli w sercu historii. Ponadto uczniom bardzo podobały się kostiumy, piosenki i iluminacje, które razem stworzyły na scenie istną magię .Wyjazd zatem można zaliczyć do bardzo atrakcyjnych i udanych.

  • BOOKTOUR w PSP im. Orła Białego we Wrzosie

    W naszej szkole po raz kolejny organizowany jest "Booktour" (podróż z książką) . Akcja ta, której celem jest rozpowszechnianie czytelnictwa, zaczerpnięta jest z Instagrama. Grupa uczniów ( jedna osoba po drugiej) zamierza przeczytać tę samą książkę, przekazując ją sobie w zapakowanym pudełku. Wewnątrz dodatkowo mogą znajdować się słodkości, artykuły biurowe umieszczone przez organizatora i kolejnych uczestników akcji. W budynku szkoły odbędzie się przekazanie paczki, jej rozpakowanie i stworzenie umboxing (nagranie filmu z rozpakowania paczki) oraz relacji fotograficznej. Tym razem uczniowie wybrali następujące książki:"Magiczne  drzewo. Zaginiona para" Andrzej Maleszka; "To-masz Niefart. Szczyt żenady" Kasia Keller; "Nastolatki też nie mają lekko" Maja Szanecka- Żołdak; "Paddington idzie jak burza" Bond Michael; "Ale(k) Łopot. Świetlana przyszłość" Kasia Keller. Naszym czytelnikom życzymy bajecznej podróży do świata stworzonego przez autorów.

  • SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE PTTK w PODSUMOWANIU - 2024r.

    Nowy rok to czas podsumowań i wyznaczania sobie nowych celów. Nasze Szkolne Koło Turystyczne PTTK działa już trzeci rok. Przez ten okres jego członkowie przemaszerowali kilkaset kilometrów na kilkudziesięciu szlakach. Na samym początku młodzi podróżnicy postawili sobie wymaganie na miarę swoich możliwości. Zamierzali przejść 105 km trasą Czerwonego Szlaku Świętokrzyskiego . Jest to Główny Szlak Świętokrzyski z miejscowości Gołoszyce do miejscowości Kuźniaki. Zaplanowany cel został zrealizowany. Góry Świętokrzyskie tak im się spodobały, że w kolejnym wyzwaniu nasi uczniowie zamierzają zdobyć Korony Gór Świętokrzyskich. Jest to dość duże wyzwanie, bo należy zdobyć 28 szczytów z różnych pasm leżących w Górach Świętokrzyskich. Warto wspomnieć, że są to jedne z najstarszych gór w Polsce. Do 4 stycznia 2025 roku udało się wspiąć na 14 szczytów należących do Korony Gór Świętokrzyskich m.in. Łysicę, Szczytniak, Klonówkę, Miedziankę, Kiełków, Radostową, Drogosiową, Zelejową, Patrol, Sosnowicę, Siniewską, Kamień Michniowski, Dobrzeszowską, Grząby Bolmińskie. Podczas tych wędrówek uczniowie poznali historię ludzi zamieszkujących te regiony, odwiedzili miejsca pamięci poległych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę, jak i usłyszeli legendy dotyczące określonych miejsc. Nie sposób zapomnieć, że te wyprawy poprawiły kondycję fizyczną młodzieży oraz wzbogaciły ich wiedzę na temat ukształtowania terenu, flory i fauny tego regionu. W związku z tym przypominamy o konkursach w trzech kategoriach: I kategoria – dla młodego podróżnika, który przejdzie  najwięcej kilometrów w ramach szkolnych wypraw w góry w roku szkolnym 2024/2025; II kategoria – dla młodego podróżnika, który zdobędzie najwięcej szczytów w ramach szkolnych wypraw w góry w roku szkolnym 2024/2025; III kategoria – dla młodego podróżnika, który zdobędzie najwięcej punktów w konkursie wiedzy z wypraw. Konkurs odbędzie się w czerwcu 2025 roku. Dodatkowo wyróżnimy jedną osobę, która przejdzie najwięcej kilometrów w ramach szkolnych wypraw za cały okres działalności Szkolnego Koła Turystycznego PTTK (nie wliczamy absolwentów), a drugą osobę, który zdobędzie najwięcej szczytów zaliczanych do Korony Gór Świętokrzyskich w ramach szkolnych wypraw w góry. Naszym uczniom tak spodobały się wędrówki po górskich szlakach, że we wrześniu i w listopadzie 2024 roku po raz pierwszy wybrali się w wyższe partie gór. Zdobyli Babią Górę i Skrzyczne zaliczane do Korony Gór Polski. Szacunek dla tych chłopców. Jakie będzie ich kolejne wyzwanie? Czas pokaże. Tymczasem na poniższych zdjęciach prezentujemy najważniejsze osiągnięcia uczestników Szkolnego Koła Turystycznego PTTK w 2024r. oraz tabelaryczne zestawienia, które przygotował p. Marcin Kośla - opiekun naszych podróżników. Szacun dla Was wszystkich!!

  • Ostatnia wyprawa Szkolnego Koła PTTK w 2024 roku.

    Ostatnia wyprawa w góry okazała się trudnym wyzwaniem dla młodych podróżników. Chłopcy ciągle stawiają sobie nowe i coraz trudniejsze wyzwania. Tym razem postawili sobie za cel zdobycie Skrzyczne w Beskidzie Śląskim. Ten szczyt należy do Korony Gór Polski. Oprócz wspinaczki szlakiem na wysokość 1257 m n.p.m. zmagali się z mroźnym wiatrem, śniegiem i niską temperaturą. Podczas wędrówki niezbędne były raczki na buty, aby bezpiecznie poruszać się wyznaczonymi ścieżkami. To nowe doświadczenie dla naszych wędrowców. Ze szlaku podziwiali piękne, zimowe widoki. Na samym szczycie znajduje się pomnik żaby na kamiennym obelisku. Nawiązuje on do legendy, w której mieszkańcy z okolic dzisiejszego Szczyrku żyli w harmonii z otaczającą przyrodą. Cieszyli się spokojem oraz pięknem okolicznych terenów. Jednak wiosną, gdy przychodził czas odwilży, na polach i łąkach pojawiały się setki żab . Ich skrzeczenie było tak głośne, że utrudniało sen i zakłócało spokój. Postanowiono zebrać żaby w jednym miejscu – na wzgórzu w pobliżu wioski. Z czasem ludzie zaczęli nazywać to miejsce „Skrzycznem” – właśnie od skrzeczenia żab, które tam zgromadzono. Dzięki takim wyprawom uczniowie nie tylko doskonalą sprawność fizyczną, ale i zdobywają wiedzę na temat konkretnego regionu. Okolice Szczyrku to także znana górska przestrzeń do uprawiania narciarstwa zjazdowego biegowego. Miłośnicy sportów zimowych znajdą tu coś dla siebie. W tym regionie trasy Ośrodka Narciarskiego COS mają łączną długość tras: 14 km. W tym jedna spełnia kryteria Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, dzięki czemu można rozgrywać tutaj zawody w narciarstwie alpejskim!

  • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK w PSP WRZOS

    17 stycznia 2025r.  odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego organizatorkami były: p. Alina Wachnicka, p. Monika Sobczak oraz p. Gabriela Marchewka. W konkursie wzięło udział 24 uczestników z trzech szkół: z Przytyka, Wrzosu i Wrzeszczowa. Gościem honorowym był p. Robert Bukowski - dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła oddział w Przytyku - fundator nagród na tymże konkursie. Uczniów podzielonych na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII oceniało Jury w składzie: p. Joanna Telesiewicz, p. Bożena Trześniewska - Gryzło, p. Martyna Trześniewska oraz p. Anna Włodarczyk. Wszyscy pięknie wykonali przygotowane utwory i świetnie zaprezentowali się na "wrzoskiej scenie", dlatego Komisja miała trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych. Ale udało się i poniżej prezentujemy ZWYCIĘZCÓW:

    Klasy I-III:

    1. miejsce - Zofia Wrzecion kl. I (PSP Przytyk)

    2. miejsce - Hanna Romanowska kl. III (PSP Przytyk)

    3. miejsce - Laura Nowakowska kl.III (PSP Przytyk)

    4. Wyróżnienie - Mikołaj Bednarek kl. I (PSP Wrzeszczów)

    Klasy IV-VI:

    1. miejsce - Lena Kaleta kl. VI (PSP Wrzos)

    2. miejsce - Antonia Oparcik kl. V (PSP Wrzos)

    3. miejsce - Lena Neska kl. V (PSP Wrzeszczów)

    4. Wyróżnienie - Hanna Wikalińska kl. V (PSP Wrzeszczów)

    Klasy VII-VIII:

    1. miejsce - Dominika Jaworska kl. VIII (PSP Wrzeszczów)

    2. miejsce - Gabriela Jasińska kl. VIII (PSP Przytyk)

    3. miejsce - Kinga Woźniak kl. VIII (PSP Przytyk)

    4. Wyróżnienie - Weronika Ruszczyk kl. VIII  (PSP Wrzos).

    Wygranym nagrody wręczyli: p. Jolanta Kowalik - Dyrektor PSP we Wrzosie, p. Robert Bukowski - Dyrektor Banku oraz p. Joanna Telesiewicz - Organistka w Parafii Wrzos. Serdecznie gratulujemy zarówno ZWYCIĘZCOM, jak i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy, że odpowiedzieliście na nasze zaproszenie, że przybyliście do wrzoskiej szkoły i godnie reprezentowaliście swoje placówki.


  • Fiku - Miku nasz chomiku.....

    Uczennice klasy piątej - Nikola, Marysia oraz Nina poprowadziły dla naszych Przedszkolaków wspaniałą lekcję o swoim klasowym pupilu - chomiku Tuptusiu Bokserze. Dzieciaczki dowiedziały się wszystkiego o jego trybie życia, pielęgnacji i ulubionych przysmakach. Ponadto chomiczek zaprezentował dzieciom swoje zdolności gimnastyczne i ulubione zajęcia. Chomiki są świetnymi zwierzętami domowymi w klasie, ponieważ są aktywne i uczą dzieci odpowiedzialności oraz tego, jak ważne jest przestrzeganie harmonogramu i obowiązków. Wszyscy byli zachwyceni takimi zajęciami i niezwykłym gościem. Wielkie brawa i podziękowania dla dziewczynek z klasy V za poprowadzenie tych wyjątkowych zajęć.

  • ORSZAK TRZECH KRÓLI we WRZOSIE

    Oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy. Mędrcy inaczej Trzej Królowie wyruszyli w długą drogę, gdyż zobaczyli coś nadzwyczajnego, gwiazdę, która świeciła innym światłem i wskazywała drogę, a potem miejsce narodzenia. Ruszyli, bo byli pewni, że znak, który zobaczyli ma swoje głębokie znaczenie. I nie zawiedli się. Na pamiątkę tej niezwykłej podróży co roku organizujemy Orszak Trzech Króli. W tym roku w orszaku szli niezwykli pielgrzymi: Ks dr hab. Sylwester Jaśkiewicz, Ks Proboszcz Wojciech Dobczyński, Pan Burmistrz Dariusz Wołczyński, Pani Dyrektor Jolanta Kowalik, Dyrektor Muzeum Jacka Malczewskiego Pan Leszek Ruszczyk z żoną, Pan Dyrektor Witold Kosiec z żoną, Pani Przewodnicząca Ewa Olszewska, Pani Barbara Barszcz, Pani Teodozja Kowalczyk, Pan Michał Szymański, Pan Michał Szymański, Pan Tomasz Drabik i wielu, wielu innych znakomitych gości. Orszak zakończył się w PSP im. Orła Białego we Wrzosie inscenizacją jasełek w wykonaniu uczniów klas IV, V, VI i VII. Wszystko to na pamiątkę niezwykłych urodzin, i wszystko to dla Maleńkiego Dziecka, które dla wielkiej miłości do człowieka poświęciło swoje życie. Bóg jako miejsce przyjścia na świat swojego Syna wybrał rodzinę, bo to jest najlepsze miejsce dla człowieka. Bo w rodzinie jest najwięcej miłości, przebaczenia, akceptacji. Cieszmy się każdym dniem, tym zwykłym, jak i pełnym momentów do okazywania ludziom miłości.

  • KONKURS RELIGIJNY ROZSTRZYGNIĘTY!

    W ostatnim czasie ogłoszono konkurs pod hasłem "Mój Święty Patron". Pomysłodawcą tegoż konkursu oraz fundatorem nagród był PROBOSZCZ parafii WRZOS - ks. WOJCIECH DOBCZYŃSKI. W konkursie wzięło udział 30 uczniów, 15 zostało nagrodzonych i otrzymało dyplom, natomiast pozostali zostali wyróżnieni słodkim upominkiem. Wyniki zostały ogłoszone w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III (praca plastyczna), klasy IV-VI (ilustrowana praca pisemna o Świętym Patronie), klasy VII-VIII (dłuższa praca pisemna). A oto nasi ZWYCIĘZCY: Klasy I-III: Maja Kosiec kl. I,  Natalia Chrzanowska kl. III,  Zofia Patynowska kl. III. Klasy IV-VI: Arleta Puchniarz kl. IV, Wiktoria Kacprzak kl. V, Antonia Oparcik kl. V. Klasy VII-VIII: Milena Wiaderek kl. VIII, Weronika Ruszczyk kl. VIII, Marlena Prasek kl. VII. Wyróżnienia: Marysia Wojciechowska kl. I, Nikodem Kalita kl. II,  Oskar Kalita kl. V, Łukasz Prasek kl. VI, Piotr Krzemiński kl. VIII, Paweł Krzemiński kl. VIII. Zwycięzcy oficjalnie odebrali nagrody po Jasełkach, 20.grudnia 2024r. Wręczyły je Pani Dyrektor Jolanta Kowalik oraz p. Monika Sobczak - katechetka. Wszystkie prace były piękne, dlatego każdemu uczniowi, który wziął udział w konkursie, SERDECZNIE GRATULUJEMY, a szczególnie ZWYCIĘZCOM, których prezentujemy na poniższych zdjęciach.

  • JASEŁKA 2024 - "Książę Pokoju”

    Nasze tegoroczne Jasełka pt. "Książę Pokoju" przygotowali uczniowie klasy czwartej i piątej pod kierunkiem p. Moniki Sobczak, p. Gabrieli Marchewki i p. Grażyny Sety. Honorowym gościem na przedstawieniu był pan Robert Bukowski - dyrektor Banku Rzemiosła/oddział Przytyk. Fabuła Jasełek została oparta na Ewangelii św. Mateusza i zbudowana na przeciwstawieniu postaci HERODA i JEZUSA. Pierwszy, pełen lęku o swoją władzę ulega szatańskim podszeptom i ludzkiej słabości. Prowadzi go to do spotkania wszystkich SIEDMIU GRZECHÓW GŁÓWNYCH, które także występują w przedstawieniu. Istotna rola w tym scenariuszu została przypisana TRZEM MAGOM, którzy wykorzystują swoją wiedzę na szukanie Zbawiciela, a po drodze z miłością otwierają serca na potrzeby bliźnich. Choć dopiero do Niego zdążają, nowonarodzony Książę już napełnia ich swoim pokojem. Boży pokój jest bowiem udziałem wszystkich ludzi dobrej woli. Jasełka, z bogatą scenografią w tle, zawierały elementy tańca, śpiewu i świątecznych życzeń. Takowe złożyła również Pani Dyrektor Jolanta Kowalik w swoim końcowym przemówieniu. Dziękujemy Rodzicom za tak liczne przybycie na Jasełka oraz przygotowanie pysznych, wigilijnych stołów. WESOŁYCH ŚWIĄT dla WSZYSTKICH!

  • To ich ostatnia Wigilia

    UCZNIOWIE KLASY VIII świętowali ten dzień wyjątkowo. Były pyszne wigilijne potrawy, nastrojowe życzenia, byli zaproszeni nauczyciele, na czele z Panią Dyrektor. Były piękne przemówienia z melodią znanych kolęd w tle. Ale.....NAJWIĘKSZĄ NIESPODZIANKĘ zrobili Ósmoklasistom - naszym Wolontariuszom - ich o wiele młodsi koledzy, Przedszkolaki z grupy "Słoneczka", na czele z wychowawczynią - panią Basią. Dzieciaczki przybyły z pięknymi życzeniami  (i w formie ustnej i zapisanymi na świątecznej karcie). Przekazały też Wolontariuszom i ich opiekunom świąteczne upominki. Cudowna atmosfera udzieliła się wszystkim bez wyjątku. Magia świąt działała!!! Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami serdecznie dziękują "Słoneczkom" za tak miły przedświąteczny gest!!!  Pozdrawiamy Was serdecznie!

  • Wigilie w klasach IV - VII

    Spotkania wigilijneto nie tylko wspólne świętowanie i łamanie się opłatkiem, ale też czas integracji, jasełkowych emocji oraz urodzinowych pyszności. Nawet nasze szkolne zwierzątka Zdziś i Tuptuś złożyli sobie świąteczne życzenia. Zerknijcie na fotorelację.

  • ŚWIĄTECZNA PUDEŁKOWA SESJA ZDJĘCIOWA

    Czas na kolejną nowość w naszej szkole. Tylko spójrzcie, jakie piękne fotki mają nasi TRZECIOKLASIŚCI. Pomysł ich wychowawczyni, p. Renaty Kot, był naprawdę trafiony!!! Dziękujemy również jednej z mam, pani Izie, za montaż i obróbkę zdjęć. Wyszło rewelacyjnie!!

  • WIGILII SZKOLNYCH CZAR

    20. grudnia 2024r. to w naszej szkole czas klasowych Wigilii, przedświątecznych spotkań oraz Jasełek. Jednocześnie był to ostatni dzień 2024r. spędzony w szkolnych murach, który świętowaliśmy bardzo uroczyście. Przed nami relacje z klasowych Wigilii w najmłodszych klasach. Zaczynamy od naszych najmłodszych " Krasnoludków".

  • DAR SERCA PRZEKAZANY!

    19.grudnia w naszej szkole gościliśmy panią Angelikę Mnich - mamę chorego na nowotwór Grzesia. Nasza Pani Dyrektor, wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu , przekazała p. Angelice pieniążki zebrane podczas kiermaszy świątecznych zorganizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu. Ponadto Wolontariusze wręczyli świąteczny prezent dla Grzesia oraz ręcznie robioną kartę świąteczną z życzeniami dla całej jego rodziny. Podziękowania, życzenia, chwile wzruszeń i radości - takie emocje towarzyszyły temu spotkaniu. Cała nasza szkolna społeczność życzy Grzesiowi ZDRÓWKA i WESOŁYCH, spędzonych w domu, w gronie najbliższych, ŚWIĄT! A pani Angelice dziękujemy za wizytę w naszej placówce i życzymy wytrwałości oraz optymizmu!

  • Pomarańczowo-goździkowe szaleństwo

    Tworzenie aromatycznych pomarańczy z goździkami to nie tylko świetna zabawa, ale też wspaniały trening sensoryczny - zapach, dotyk i kreatywność w jednym! Przekonały się dziś o tym nasze Krasnoludki!

  • Choinka w nowym skrzydle szkoły

    Zielone drzewko na holu stoi, a może by tak go dziś ustroić?

    Biorę więc bombki, te kolorowe, skromnie do góry zadzieram głowę,

    zdobię gałązki jedną po drugiej.

    Ojjj, jak ja bardzo robić to lubię!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wrzosie
    26-650 Przytyk
    Wrzos 6
  • (48) 61-800-28

Galeria zdjęć