• Projekt Profilaktyczny START!!!

    30. października, nasza pedagog ~ p.Ania, rozpoczęła realizację Projektu Profilaktycznego, którego celem jest wspieranie młodzieży w świadomym korzystaniu z mediów społecznościowych, rozumieniu wpływu tych platform na ich życie, zdrowie psychiczne i relacje. W ramach projektu uczniowie  klasy VI oglądali film pt. "Dopamina", wprowadzający w tematykę zagrożeń związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych oraz dbania o równowagę online - offline. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się o negatywnych konsekwencjach korzystania z Internetu oraz poznała skuteczne sposoby kontrolowania swoich nawyków ekranowych.  Projekt realizowany będzie również w klasie VII i VIII.

  • Pan Kleks ..... w pudełku ukryty

    Jak sprawić, by analiza obowiązkowej lektury szkolnej, której przeczytanie już stanowi dla dzieci spore wyzwanie, stała się fascynującą przygodą? Odpowiedzią jest angażująca i aktywizująca metoda, taka jak np. tradycyjne pudełko lekturowe. Metoda ta świetnie sprawdza się w pracy z uczniami szkoły podstawowej. 30. października, uczniowie klasy czwartej właśnie taką metodą pracowali na lekcji języka polskiego. Była to jednocześnie LEKCJA OTWARTA, gdyż zaproszeni zostali na nią nasi Trzecioklasiści wraz z wychowawczynią, panią Renatą Kot. "Witajcie w naszej bajce" - tak uczniowie klasy 4. powitali swoich młodszych kolegów, zatańczyli, zaśpiewali, prawie tak samo jak w filmie o Panu Kleksie. Następnie podany został uczniom cel tego niezwykłego spotkania - poznanie świata książki pt." Akademia pana Kleksa" poprzez prezentację magicznych, lekturowych pudełek. Czwartoklasiści prezentowali wcześniej przygotowane w domu pudełka, do których wkładali przedmioty nawiązujące do lektury lub symbolizujące opisane w niej wydarzenia, miejsca czy bohaterów. Trzeba przyznać, że pudełka były bardzo barwne, pięknie ozdobione i zawierały mnóstwo rekwizytów związanych z "Akademią ...". Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, do tego ładnie opowiadali o każdym przedmiocie, który wyjmowali ze swojego pudełka. Z pewnością zaciekawili młodszych kolegów, a i też sporo ich nauczyli. Ponadto Trzecioklasiści mogli przymierzyć np. czapkę bogdychanów, poczęstować się pastylką na.... porost włosów, obejrzeć wnętrza pudełek, a na odchodne otrzymać piegi, bo Pan Kleks właśnie tak nagradzał zdolnych uczniów. Nic więc dziwnego, że po szkolnych korytarzach chodzili dziś "piegowaci" Czwartoklasiści. A uczniowie klasy trzeciej już wiedzą, co ich czeka za rok, bo oni również będą mieli za zadanie przygotować takie pudełka. Na zakończenie warto nadmienić, iż tego typu metoda, jak Pudełko lekturowe sprawdza się najlepiej, gdy chcemy: omówić, utrwalić lub sprawdzić znajomość treści lektury, ćwiczyć kreatywność, rozwijać wyobraźnię i kompetencje komunikacyjne, rozbudzić ciekawość, doskonalić twórcze myślenie, kształtować umiejętności argumentowania i budowania wypowiedzi. Każdy z tych elementów można było odnaleźć na dzisiejszej lekcji. Nauka poprzez zabawę, to jest to!!!

  • Nasza wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu

    25. października, tuż po zakończeniu akcji "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska", opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu Ewa Bocheńska i Anna Włodarczyk zawiozły zebraną karmę potrzebującym pieskom i kotkom do schroniska w Radomiu. Celem naszego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tego typu zbiórkach. Jak widać po ilości produktów, które przekazałyśmy na ręce pracowników schroniska, los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej szkolnej społeczności. W imieniu pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu przekazujemy serdeczne podziękowania za wsparcie tejże placówki, za okazaną dobroć zwierzętom, które nie mają własnego domu i rodziny. A może któreś z nich czeka właśnie na Ciebie??? Może warto zobaczyć, w jakich warunkach żyją, jak wyglądają, jak bardzo tęsknią za człowiekiem? Zachęcamy do odwiedzenia jakiegoś schroniska, niekoniecznie w Radomiu. PS. W poniższej fotorelacji można będzie zobaczyć pyszczki kilku smutnych piesków, które siedzą zamknięte w klatkach i czekają......

  • Akcja pod hasłem "Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska"

    Przez cały tydzień, od 21. do 25. października, w naszej szkole trwała zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. Akcja ta, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu , cieszyła się dużym powodzeniem. Uczniowie codziennie przynosili do szkoły karmę w różnej postaci (suchą, w puszkach, w formie batonów, batoników, kostek).  Nauczyciele i pracownicy szkoły również chętnie włączyli się do zbiórki. W sumie zebraliśmy naprawdę pokaźną ilość pożywienia. Wolontariusze wszystko spakowali i naszykowali do transportu. Karma pojechała do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i "nakarmili" biedne zwierzątka.

  • DZIEŃ KUNDELKA

    25.października obchodzony jest Dzień Kundelka. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt. Natomiast miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Dzień Kundelka jest okazją do świętowania różnorodności psów, promowania odpowiedzialnej adopcji i wspierania schronisk i fundacji, które na co dzień opiekują się bezdomnymi psami. To nieformalne święto nasza szkoła obchodziła w tym roku naprawdę wyjątkowo.  Z tej racji ogłoszona została zbiórka karmy dla zwierząt (ale o tym dokładniej w kolejnych postach). Poza tym w tym dniu zaroiło się w szkole od piesków.....oczywiście pluszowych, ale i tak było bardzo uroczo. Dzieciaczki, również starsi uczniowie, uczestniczyli w zajęciach w towarzystwie swoich psich pupilków. Tak więc: W grupie " Słoneczek " Przedszkolaki na gimnastyce ćwiczyły razem ze swoimi pieskami - maskotkami. W czasie zabaw dowolnych dzieci budowały domki dla piesków, tory zabaw i pojazdy, a czasami trzeba było też udać się ze swoim podopiecznym do weterynarza. Było układanie puzzli, dorysowywanie dowolnych elementów do postaci pieska oraz zabawy przy piosence "Kundelek Felek". W "Krasnoludkach" dzieci również układały "pieskowe" puzzle, rozmawiały o pieskach, o tym, czego można się od nich nauczyć oraz o odpowiedzialności za domowe zwierzątko. Były fotki i zabawy z pluszaczkami. W klasach I - III nie zabrakło prezentacji piesków - maskotek i zabaw z nimi, w klasie II i III uczniowie mieli matematykę z kundelkiem. Wszyscy robili sobie wesołe fotki z pieskiem w roli głównej. Nawet uczniowie klas starszych wkręcili się do zabawy, ale też nauki z psiakiemw ławce, np. w klasie piątej, na języku polskim, była "kundelkowa" odmiana przez przypadki. Przyjemny był to dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

  • PAMIĘTAMY, DBAMY, PORZĄDKUJEMY !

    PAMIĘTAMY, DBAMY, PORZĄDKUJEMY ! "Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać..." Opieka nad powstańczymi mogiłami oraz grobami zasłużonych, znajdującymi się na wrzoskim cmentarzu, to już tradycja naszych wolontariackich działań. Nic więc dziwnego, że przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych  nasi Wolontariusze wyruszyli  (25 X) na pobliski cmentarz, by uporządkować groby bohaterów naszej Ojczyzny oraz dawnych dziedziców i właścicieli Wrzosu. Ósmoklasiści, pod okiem nauczycieli: p. Moniki Sobczak, p. Moniki Bis, p. Anny Włodarczyk oraz p. Karola Wlazło, pracowali w pocie czoła, a efektem tej pracy są pięknie wysprzątane groby. Bo przecież ich pielęgnacja jest niezwykle ważna, aby miejsce spoczynku nie tylko naszych bliskich, ale też nieznanych nam bohaterów, przodków, pozostało czyste, reprezentacyjne i dobrze utrzymane. Sprzątanie cmentarza jest elementem naszej wspólnej troski o dziedzictwo historyczne. To jednocześnie uczestniczenie we wspaniałej lekcji szacunku dla zmarłych. Warto tu nadmienić, iż odwiedzanie cmentarza, dbanie o zabytkowe, opuszczone mogiły oraz rozmowy o tych, którzy już odeszli, to integralny element wychowawczy uczniów w naszej szkole. PS. Wolontariusze!!! Jak zawsze stanęliście na wysokości zadania i świetnie się spisaliście. Dziękujemy!!!

  • Żywa lekcja historii

    25. października naszą szkołępo raz kolejny odwiedziła Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z Lublina. Uczniowie klas I-VIII mieli okazję obejrzeć pokaz historyczny pt. "Powstanie '44. Bitwa o Polskę" . Spotkanie to stanowiło ciekawą lekcję historii, podczas której uczestnicy mogli przyjrzeć się bezpiecznym replikom sprzętu bojowego i wyposażenia używanego przez żołnierzy w czasie powstania. Pokaz dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci i młodzieży była możliwość wzięcia udziału w rekonstrukcji bitwy. Uczniowie mogli wcielić się w rolę powstańców, żołnierzy, sanitariuszek, ale też jeńców i wrogów naszej Ojczyzny. Ponadto przymierzali wojskowe mundury oraz inne stroje i rekwizyty charakterystyczne dla omawianego okresu. Ta niecodzienna lekcja stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy historycznej i rozwinięcia empatii wobec bohaterów walczących w obronie ojczyzny. Występ Grupy Artystycznej "Rekonstrukto" pokazał, że historia może być żywa i zrozumiała dla młodych pokoleń oraz inspirować do refleksji nad znaczeniem wolności i patriotyzmu, zwłaszcza w obecnej rzeczywistości. Dzisiejszy pokaz z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, zgodnie z maksymą:  „Jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz". Dziękujemy Grupie Artystycznej "Rekonstrukto" za przybycie do Wrzosu i inspirującą prelekcję!

  • PIENIŃSKA PRZYGODA, czyli "Podróże z klasą"

    W dniach 15 - 17 października 2024r. uczniowie klas 4, 5 i 6, pod opieką p. Aliny Mastalerek, p. Gabrieli Marchewki, p. Grażyny Sety i p. Aliny Wachnickiej, wyjechali na trzydniową wycieczkę w Pieniny i Beskid Sądecki. Był to wyjazd zorganizowany w ramach projektu " Podróże z klasą". Uczniowie poznawali geografię, historię i kulturę regionu. Zwiedzili Muzeum Pienińskie im. Józefa Szałata w Szlachtowej, gdzie oglądali zbiory etnograficzno - historyczne. Odwiedzili Zamek "Dunajec" w Niedzicy z jego wiernie odtworzonymi komnatami z kilku epok historycznych i budzącą grozę salę tortur. Na koniec, w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdrój, wzięli udział w warsztatach na temat pasterstwa. W programie wyjazdu znalazły się również takie atrakcje jak: spacer w okolicach Jeziora Czorsztyńskiego; spływ Dunajcem; wejście z przewodnikiem przez Wąwóz Szopczański na Trzy Korony z zejściem do Krościenka nad Dunajcem. Program wycieczki był bardzo intensywny i momentami wyczerpujący, zwłaszcza w trakcie wędrówki na Trzy Korony . Wszyscy jednak dali radę, a nagroda była warta wysiłku ~ niezapomniane widoki na okolicę, przełom Dunajca, a nawet Tatry. Ten wyjazd pokazał, jak bogata jest kultura tej części naszego pięknego kraju. Wycieczka była naprawdę udana !!!

  • RODZINNY SEANS FILMOWY

    Z okazji tegorocznej 《 Nocy Bibliotek 》 , organizowanej pod hasłem „Moc Bibliotek” rodzice i dzieci z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć film familijny pt. "Mój brat ściga dinozaury" . Seans odbył się 18. października 2024r., o godz. 17.00, w sali gimnastycznej PSP WRZOS. Film, inspirowany bestsellerową książką Giacomo Mazzarioli, to niezwykła opowieść o sile więzi rodzinnych, dorastaniu i odwadze bycia sobą.

  • NOC BIBLIOTEK w naszej szkole!

    Dnia 11. października 2024 roku, o godz. 19:00, w naszej szkole rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja 《Noc Bibliotek》,a zakończyła się następnego dnia o godz. 8:00. Ta inicjatywa została zorganizowana po raz kolejny na prośbę uczniów oraz za zgodą pani Dyrektor,  rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczestnicy, a byli nimi uczniowie klasy VII, spotkali się na górnym holu, przy bibliotece, w budynku szkoły. Większość osób przyniosła swoje koce, poduszki, gry planszowe, pożywienie, a szkoła udostępniła sale, sprzęt elektroniczny, nagłośnienie i materace. W trakcie trwania wyzwania uczniowie sami przygotowali i upiekli drożdżowe rogaliki. Było to dodatkowe zadanie kulinarne. Młodzież przyniosła fartuszki, produkty spożywcze oraz skorzystała z wyposażenia otrzymanego w ramach Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie musieli wykonać rozczyn, zagnieść ciasto i ulepić rogaliki. Wszystko wymagało czasu i cierpliwości, a efektem końcowym były słodkie rogaliki z Nutellą, którymi się zajadali.Ponadto podczas 《 Nocy Bibliotek 》 nasi Siódmoklasiści rywalizowali w różnych dyscyplinach: konkursach czytelniczych tj. czytanie wierszyków logopedycznych, czytanie tekstu od tyłu, taniec z książką z wykorzystaniem konsoli XBOX 360 Kinect, „Wyśpiewaj tę książkę”, „Odgadnij tytuł po fragmencie książki”, „Czytanie na czas wierszyków logopedycznych”, „Głuchy telefon” – opowiadanie krótkiej historyjki, kalambury (tytuły książek, cytaty), układanie puzzli, karaoke. W trakcie nocnego przebywania w szkole oglądali filmy familijny, rozwiązywali testy z oglądanego filmu, wiedzy ogólnej z literatury, przedmiotów humanistycznych i ścisłych z wykorzystanie Classpadów i aplikacji Classwise. Malowali obrazki i poszukiwali na terenie szkoły kolorowych kamyczków nawiązujących do opowieści przeczytanych w książkach. Większość uczniów, podczas tych nocnych zabaw, nawet na chwilę nie zmrużyła oka . Podsumowując, warto zaznaczyć, iż celem tej akcji jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, promowanie czytelnictwa i korzystania z różnych źródeł informacji, integrowanie społeczności szkolnej, kształcenie nawyku samodyscypliny i zdyscyplinowania w grupie oraz podporządkowania się poleceniom i obowiązującym regulaminom.

  • Nasi PTTK-owcy w Beskidzie Żywieckim

    28. września 2024 roku członkowie Szkolnego Koła PTTK we Wrzosie po raz pierwszy wybrali się na wycieczkę w Beskid Żywiecki. Uczniowie wraz z opiekunami przebyli około 12- kilometrową trasę, wyruszając z Przełęczy Krowiarki. W czasie wędrówki podróżnicy zwrócili uwagę na zmieniający się krajobraz. Na początku szlaku był gęsty las, a w trakcie wspinania można było zobaczyć karłowate sosny zwane kosodrzewiną. Podczas wyprawy trzeba było pokonać trudne i strome podejścia, wspinać się kamiennymi schodami, a przy tym przytrzymywać się łańcuchów i poręczy. Mimo dużego wysiłku, chłopcom udało się zdobyć 4 szczyty: Sokolicę – 1367 m n.p.m., Kępę – 1521 m n.p.m., Mały Garb – 1676 m n.p.m. oraz najcenniejszy szczyt zaliczany do Korony Gór Polski, Babią Górę zwaną inaczej Diablak – 1724 m n.p.m. Dodatkową atrakcją podczas wyprawy było towarzystwo biegaczy, którzy mijali ich na trasie, pokonując kilkudziesięciokilometrowe dystanse. Nasi uczniowie okazali im duże wsparcie poprzez dopingowanie, okrzyki i oklaski za podjęte wyzwanie. Na samym szczycie Babiej Góry czekał wędrowców wspaniały, zapierający dech w piersi widok. Mogli zobaczyć pasma górskie w Czechach i Polsce. Ten pejzaż zostanie na długo w ich pamięci. Przy wietrznej pogodzie, powrotną drogę pokonali bez większej trudności. Młodzi podróżnicy, mimo zmęczenia, byli zadowoleni z tej wyprawy i zamierzają zdobywać kolejne szczyty należące do Korony Gór Polski.

  • PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA

    Zbliża się 25. października, wtedy obchodzony jest Dzień Kundelka , czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich. Z tej racji ogłaszamy zbiórkę karmy dla zwierząt. W związku z tym prosimy wszystkich tych, którzy kochają zwierzęta i rozumieją ich potrzeby o włączenie się do naszej akcji. Wystarczy przynieść do szkoły karmę dla psa lub kota. Może to być sucha karma, w puszce lub w formie tzw. batona. Przyniesione produkty zostawiamy u wychowawcy. Po zakończonej akcji będą one zebrane przez naszych Wolontariuszy i przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Nasza akcja potrwa od 21. do 25. października 2024r.!! Wspomóż schronisko,a uratujesz biedne psisko!

  • Klasa VIII na wyjeździe !!!

    17. października nasi Ósmoklasiści świetnie się  bawili na wycieczce z okazji Dnia Chłopaka. A w programie: Seans pt. "Beetlejuice Beetlejuice" w Multikinie w Radomiu oraz zabawy w Parku Rozrywki "Kocham Skakać Radom" ! Było fajnie!

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    Motto: "Kształtowanie młodych umysłów wymaga wielkiego serca"

    Uroczystą akademię z okazji Dnia Nauczyciela przygotowali w tym roku uczniowie klasy trzeciej i szóstej pod kierunkiem p. Renaty Kot oraz p. Aliny Mastalerek. Było to przedstawienie pełne humoru, a jednocześnie życiowych prawd o nauczycielach i uczniach. Młodzież zaprezentowała scenki ukazujące nauczycielskie obowiązki i dylematy oraz uczniowską radość z faktu, że będzie ich nauczać sztuczna inteligencja . Jakże szybko okazało się, iż nie jest ona w stanie zastąpić prawdziwego nauczyciela z krwi i kości, który jest empatyczny, wyrozumiały i potrafi okazać uczniom serce . Bo, nawiązując do motta występu, tak to w rzeczywistości jest. Cieszmy się zatem, że to CZŁOWIEK jest tym, który kształtuje młode umysły, odnosi się do ucznia z szacunkiem i patrzy na niego sercem. Doceniajmy to, gdyż może się okazać, że w trakcie roku szkolnego nauczyciele, z nadmiaru obowiązków, postanowią spakować walizki i uciec gdzieś daleko..... do ciepłych krajów. Już my widzieliśmy na przedstawieniu trwogę w oczach uczniów, którzy właśnie w taki sposób stracili swoich belfrów. Występ naszej młodzieży był mistrzowski! Świetna gra, ciekawe rekwizyty i choreografia, piękna sceneria, a do tego hawajskierytmy, układ taneczny sztucznej inteligencji oraz piosenki o nauczycielach i dla nauczycieli ~ to wszystko sprawiło, iż Dzień Edukacji Narodowej w PSP WRZOS był w tym roku wyjątkowy! Bardzo dziękujemy uczniom z kl. III i VI oraz ich wychowawczyniom za przygotowanie tejże akademii. Dziękujemy Pani Dyrektor za ciepłe słowa i docenienie trudu pracy w szkole. Nasze podziękowania płyną również w kierunku Uczniów i Rodziców. Dziękujemy za Waszą obecność, życzenia i piękne upominki. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.

  • JESIENNE WARSZTATY

    16. października w naszej szkole odbyły się warsztaty pod hasłem "Jesienny stroik". Okazały się one wspaniałą okazją do integracji rodziców i dzieci. Wspólnie tworzyliśmy piękne, jesienne dekoracje, a przy tym mogliśmy lepiej się poznać i ciekawie spędzić czas. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję do współpracy i wymiany pomysłów. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie celebrować kreatywność i serdeczną atmosferę naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy przybyłym Mamom i ich dzieciom za obecność na naszych warsztatach! Było nam niezmiernie miło Was gościć. Pierwsza jesienna przygoda za nami, a czekają na nas następne!

  • Konkurs pod hasłem "NAUCZYCIELE i PRACOWNICY SZKOŁY na KADRZE PRZESZŁOŚCI" rozstrzygnięty

    11. października br. został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny ogłoszony kilka dni temu przez Szkolne Koło Wolontariatu z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie mieli odgadnąć, kto z nauczycieli i pracowników obsługi  naszej szkoły jest na fotografii z przeszłości. Najlepsi w tej dziedzinie okazali się uczniowie klasy VII. Aż pięcioro z nich odgadło 18 z 22 osób widniejących na zdjęciach. Poniżej prezentujemy naszych Zwycięzców, którym uroczyście wręczono nagrodyw trakcie apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej: Julia Markowska, Lena Woźniak, Bartosz Waleski, Kacper Królikowski, Patryk Wójcik. Oczywiście serdecznie Wam GRATULUJEMY! Większość uczniów biorących udział w konkursie zgodnie przyznaje, że zadanie do najłatwiejszych nie należało, co potwierdza fakt, iż nikt nie odgadł wszystkich osób. Pomyłek było sporo, a śmiechu przy tym jeszcze więcej. Aby zaspokoić uczniowską ciekawość, po akademii, wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi podeszli do tablicy, zdjęli z niej swoją fotografię i zaprezentowali zgromadzonym. Na widowni, w tym momencie, dało się słyszeć komentarze tego typu:" No nie!.... Poważnie to Pani???", "Obstawiałem kogoś innego", "Ale zmyła!", " To nie może być Pani, w ogóle niepodobna!" "Wiedziałem, wiedziałem!", "Jak mogłam się tak pomylić!" itp. PS. Cóż, czas płynie, latka lecą, Nauczyciele nam wyrośli i niektórzy są nie do poznania!!! Hmmm......

  • "Autobus do zdrowia" u chorego Grzesia

    AUTOBUS DO ZDROWIA "zaparkował" dziś przed domem Grzesia. Pieniążki, które zebrali nasi Wolontariusze w czasie całotygodniowej akcji pod hasłem "Autobus do zdrowia" oraz w trakcie sobotniej imprezy "15-lecie   Stowarzyszenia Wrzosowisko" zostały doręczone do rąk własnych mamy Grzesia Mnicha. Grześ, Pani Angelika oraz cała rodzina  ,składa ogromne podziękowania PSP im. Orła Białego we Wrzosie, Wolontariuszom oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję, okazali serce i "zatankowali" nasz autobus . PS. Grzesiu, pozdrawiamy Cię wszyscy baaaardzo serdecznie i trzymamy kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia! Bo przecież nie może być inaczej !!!

  • Nasze Pierwszaki na ścieżce sensorycznej

    10. października uczniowie klasy pierwszej, korzystając z pięknej pogody oraz darów jesieni: kasztanów, żołędzi, orzechów włoskich, liści i gałązek drzew, stworzyli ścieżkę sensoryczną, po której spacerowali bosymi stópkami. Taka ścieżka daje mnóstwo frajdy, ale ma też duże znaczenie w rozwoju dziecka - usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową. Spacer po utworzonej ścieżce sprawił pierwszakom dużo radości i satysfakcji

  • Zielony czwartek

    10. października świętujemy w Polsce Dzień Drzewa. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych. Z tej racji w naszej szkole duuuużo się działo. Od rana zazieleniło się na szkolnych korytarzach, gdyż zarówno uczniowie, jak i nauczyciele symbolicznie ubrali się na zielono. W poszczególnych klasach odbywały się tematyczne lekcje z "drzewem w roli głównej". Ponieważ pogoda sprzyjała, prowadzono lekcje w plenerze, pod drzewami, których wokół szkoły mamy mnóstwo. Uczniowie z wychowawcami spacerowali po pobliskim lesie, obserwując przyrodę, przyglądając się drzewom i nazywając ich rodzaje. Młodzież z klasy piątej, na lekcji języka polskiego "pod chmurką", napisała (na specjalnej "drzewnej" papeterii) LIST DO DRZEWA.Wolontariusze z klasy VII i VIII wsadzili przed szkołą specjalnie zakupione na tę okazję drzewko ( wierzbę w wiklinowej plecionce). Przed wsadzeniem oficjalnie odczytano list, który spoczął pod korzeniami nowej wierzby. Uczniowie odwiedzili również drzewko wsadzone przez Wolontariuszy na placu szkolnym dwa lata temu. Trzeba przyznać, że pięknie rośnie. Leżakowanie pod drzewami, jesienne zabawy z liśćmi i drzewne wspinaczki to kolejne atrakcje, jakie miały dziś miejsce w naszej szkole. Trzeba przyznać, że był to ciekawy dzień, no i możemy śmiało stwierdzić, że w temacie drzew wcale (wbrew pozorom) nie jesteśmy zieloni . PS. A we wszystkich zabawach i działaniach towarzyszył nam dzisiaj......Dobromir, czyli drzewko ~ pluszak.

  • DZIEŃ DRZEWA

    Tak DZIEŃ DRZEWA świętowali dziś nasi najmłodsi uczniowie: Dzień Drzewa w SŁONECZKACH : zabawy ruchowe "Drzewa i liście"; malowanie farbami na temat "Drzewa w czterech porach roku"; układanie jesiennego drzewa z szarf; rozpoznawanie drzew liściastych i iglastych. Dzień Drzewa w KRASNOLUDKACH: praca plastyczna "Drzewo z rączek"; zajęcia o drzewach; spacer pod drzewami. Dzień Drzewa w klasie I: lekcja przyrodnicza - rodzaje i budowa drzew; zajęcia w plenerze - ścieżka sensoryczna; podziwianie i nazywanie drzew. Dzień Drzewa w klasie II: spacer po lesie i obcowanie z przyrodą; emocje człowiek - drzewo; powitanie nowego drzewka przed szkołą. Dzień Drzewa w klasie III:  budowa i rodzaje drzew; korzyści dla człowieka, czyli co nam dają drzewa;wyklejanki bibułą: kontur drzewa.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wrzosie
    26-650 Przytyk
    Wrzos 6
  • (48) 61-800-28

Galeria zdjęć